کاربرد واشر مبدل حرارتی صفحه ای

واشر مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای یکی از انواع مختلف مبدل حرارتی می باشد که به طور معمول از تعدادی صفحه چین دار تشکیل شده است. صفحه های مذکور که معمولا از جنس فولاد ضد زنگ می باشند به وسیله واشرهای پلیمری از یکدیگر جدا شده و داخل یک فریم فولادی قرار می گیرند. اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده یک مبدل حرارتی صفحه ای شامل صفحات، قاب و همچنین واشر مبدل حرارتی صفحه ای می شود. صفحه ها تشکیل دهنده سطح تبادل حرارت هستند و به وسیله پیچ و مهره میان دو صفحه فولادی محکم می شوند. ساختار مبدل های حرارتی صفحه ای به شکلی می باشد که قابلیت باز نمودن صفحات به منظور بازرسی و همچنین تمیز کردن آنها را به وجود بیاورد.

صفحه های نازک مبدل حرارتی صفحه ای تشکیل دهنده کانال های جریان می باشند. جریان سیال به وسیله صفحه های مسطح که به شکل موج دار یا صاف هستند از یکدیگر جدا می گردند. مبدل حرارتی صفحه ای به منظور انتقال دادن گرما بین مایع، گاز یا جریان های دو فازی مورد استفاده قرار می گیرند. هر کدام از صفحات یک واشر دارد که وظیفه آب بندی نمودن صفحه و همچنین تأمین کردن شبکه انتقال سیال در مجموعه صفحات را بر عهده دارد. واشر مبدل حرارتی صفحه ای به گونه ای طراحی می شوند تا در مقابل دما و خورندگی مقاوم باشند و در تماس با سیال باعث آسیب و فرسایش آن نشوند. جنس واشر مبدل حرارتی صفحه ای از انواع مختلف فیبر فشرده آزبست، پلاستیک های فلوئورکربنی، الاستومرهای سیلیکونی و اتیلن پروپیلن است.

واشر مبدل حرارتی صفحه ای

انواع مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل های حرارتی صفحه ای در انواع مختلفی ساخته می شوند که مهم ترین آنها مبدل صفحه ای واشردار، مبدل صفحه ای نیمه جوشی، مبدل صفحه ای لحیم شده، مبدل صفحه ای جوشی و… می باشند. در ادامه قصد داریم تا یکی از رایج ترین مدل های مبدل حرارتی صفحه ای یعنی مبدل صفحه ای واشردار را بررسی کنیم.

مبدل صفحه ای واشردار

مبدل صفحه ای واشردار از تعدادی صفحه نازک موج دار یا چین دار تشکیل یافته است که وظیفه آن جداسازی سیال های سرد و گرم از یکدیگر است. صفحه ها دارای قطعه هایی در گوشه ها می باشند که به گونه ای آرایش داده شده اند تا دو ماده ای که می بایست حرارت میان آنها مبادله گردد، یکی در میان فضای صفحات، جریان پیدا کنند.

واشر مبدل حرارتی صفحه ای از نشتی به خارج جلوگیری کرده و سیال ها را در صفحات هدایت می کند. شکل جریان معمولا به گونه ای انتخاب می گردد که جریان سیال ها در خلاف جهت هم باشد. جریان قوی گردابه ای باعث بالا رفتن افت فشار و ضریب انتقال گرما می شود. مبدل صفحه ای واشردار باعث ایجاد سطح انتقال حرارتی با وزن کم و نسبتا فشرده می شود. ضمن اینکه فشار ودمای آنها به علت جزئیات واشربندی و ساخت محدود می باشند. این مبدل ها به راحتی تمیز می شوند زیرا امکان اینکه به طور کامل از هم باز و جدا شوند وجود دارد.